ادامۀ کمک‌های بشر دوستانۀ پاکستان به افغانستانA4C74F61 1256 4CCC A385

سفارت پاکستان در کابل از ادامۀ کمک‌های بشری اسلام‌آباد به مردم افغانستان خبر داده و گفته است که روز گذشته محموله‌های جدیدی از این کمک‌ها به افغانستان رسیده است.

این سفارت روز شنبه دوم اکتوبر (۱۰ میزان) گفت که این کمک‌ها که شامل آرد، برنج، شکر و حبوبات است که به مقام‌های طالبان در بندر تورخم، مرز میان دو کشور تسلیم داده شده است.

صادق خان، نمایندۀ ویژه پاکستان برای افغانستان نیز گفته است که این کمک‌ها قرار است به ولایات مختلف این کشور انتقال و برای نیازمندان آن توزیع شود.

آقای خان افزوده که کمک‌های بشردوستانۀ شان را به هدف جلوگیری از بحران انسانی در این کشور ادامه خواهند داد.

پس از مسلط شدن طالبان بر افغانستان این دومین کمک‌های بیشری اسلام‌آباد به کابل است که در مرز تورخم به مقامات طالبان تسلیم داده می‌شود.

پیش از این برخی از کشورهای منطقه نیز به شمول چین بر ادامه کمک‌های بیشر به مردم افغانستان تاکید کرده اند و هفته گذشته نخستین محموله کمک‌های این کشور به افغانستان رسید.

این در حالی است که ماه گذشته سازمان ملل متحد گفت که افغانستان با بحران انسانی مواجه است و در حال حاضر، ۱۸ میلیون نفر که بیش از نیم جمعیت آن کشور می‌شود،‌ به خاطر ادامهٔ بقای شان به کمک های بشری نیاز دارند.

این سازمان گفته است که ۳۳ در صد جمعیت افغانستان نمی‌داند که یک وقت غذای بعدی شان از کجا فراهم خواهد شد و بیش از ۵۰ درصد کودکان زیر پنج سال، با خطر شدید سو تغذیه مواجه اند.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *