باکو اتهامات تهران را مبنی بر حضور نظامیان اسرائیلی در مرزهای آذربایجان بی اساس خواندAP21274326025067

: منتشر شده در

دولت آذربایجان اتهامات جمهوری اسلامی ایران را مبنی بر حضور نظامیان اسرائیلی در مرزهای آذربایجان با ایران تکذیب کرد. لیلا عبدالله‌یف، سخنگوی وزارت امور خارجۀ آذربایجان، با اظهار این مطلب اتهامات مقامات جمهوری اسلامی را در این باره کاملاً بی اساس خواند.

تبلیغ بازرگانی

سخنگوی وزارت امور خارجۀ آذربایجان رزمایش‌های پیاپی سپاه پاسداران و ارتش ایران را در مرزهای آذربایجان طی روزهای اخیر تعجب‌آور خواند، هر چند وی افزود که هر کشوری حق دارد در چارچوب قلمرو ملی خود رزمایش برگزار کند. با این حال، لیلا عبدالله‌یف پرسید : “چرا اکنون؟ و چرا در مرزهای آذربایجان؟”

ساعاتی پیشتر، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر مدعی شد که بعد از جنگ آذربایجان و ارمنستان در قره باغ، “عناصر گروه‌های تروریستی” و اسرائیلی در مرزهای آذربایجان با ایران مستقر شدند و جمهوری اسلامی ایران در اینباره به حکومت باکو بارها تذکر و هشدار داده است. خطیب زاده بی آنکه توضیحی بدهد همچنین گفت که “در روابط ایران و آذربایجان ملاحظاتی وجود دارد که مهمترین شان اقدامات و اظهارات خصمانۀ اسرائیل از داخل آذربایجان علیه ایران است.”  وی همچنین گفت که “آذربایجان نباید اجازه دهد که مرزها و سرزمین‌اش مورد سوءاستفادۀ طرف‌های سوم علیه ایران قرار بگیرد.”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *