تحریک طالبان پاکستانی اظهارات اخیر عمران خان را رد کردF0A17349 8DC8 4292 A6D1 E3FE544DE2DC w800 h450

تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی) اظهارات اخیر عمران خان، صدر اعظم این کشور دربارۀ مصالحه با این گروه را رد کرده و آن را بی‌اساس خوانده است.

آقای خان در مصاحبۀ با تلویزیون تی‌ارتی ترکیه که روز جمعه اول اکتوبر (نهم میزان) به نشر رسید، گفت که با کمک طالبان افغانستان وارد مذاکره با برخی از جناح‌های تحریک طالبان پاکستانی شده اند.

آقای خان افزوده برخی از دسته‌های این گروه مایل به مصالحه با حکومت پاکستان دارند، اما او در این مورد جزییات نداده است.

او افزود: “جناح‌های مختلف تحریک طالبان پاکستانی استند که برخی از آن‌ها می‌خواهند برای مصالحه و آشتی با حکومت ما صحبت کنند. ما با آن‌ها در حال مذاکره هستیم. این مرحله آشتی و سازش است.”

صدر اعظم پاکستان اضافه کرد افرادی این گروه که اسلحۀ شان را به زمین می‌گذارند مورد “عفو” قرار خواهند گرفت.

بر اساس بخش دیوه صدای امریکا، تحریک طالبان پاکستانی این اظهارات آقای خان را رد کرده و گفته است که تا کنون هیچ آتش‌بس از سوی آنان اعلام نشده است.

صدر اعظم پاکستانی در حالی از گفتگوها با تحریک طالبان پاکستانی به کمک طالبان افغانستان خبر داده است که پیش از این، پس از شکایت اسلام‌آباد مبنی بر این که تحریک طالبان پاکستان از خاک افغانستان برای راه اندازی حملات فرامرزی استفاده می‌کند، ملاهبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان افغان دستور تحقیقات در این زمینه را صادر کرد.

منابع معتبر در اسلام‌آباد که به دلیل حساسیت موضوع نخواستند در گزارش از آن نام گرفته شود به صدای امریکا گفته‌ اند که رهبر گروه طالبان یک کمیسیون سه عضوی را گماشته تا در مورد شکایت اسلام‌‌آباد تحقیق شود.

منابع گفته اند که گروه طالبان افغان به رهبران تحریک طالبان پاکستان هشدار داده اند تا مشکل خویش را با اسلام‌آباد حل کرده و در ازای عفو احتمالی از سوی حکومت پاکستان، با خانواده‌های خویش به کشور شان برگردند.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *