حمله پهپادهای انفجاری به فرودگاه جیزان، ۱۰ زخمی برجای گذارد000 92N74B

: منتشر شده در

دست‌کم ده نفر در دو حمله پهپادی به فرودگاه ملک عبدالله شهر جیزان در عربستان سعودی زخمی شدند. این حمله در شامگاه جمعه هشتم و نخستین ساعات شنبه نهم اکتبر به وقوع پیوست. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این دو حمله را برعهده نگرفته است. 

تبلیغ بازرگانی

ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، روز شنبه نهم اکتبر، اعلام کرد: در حمله دو پهپاد حامل مواد انفجاری، در ساعات پایانی جمعه هشتم و نخستین ساعات شنبه نهم اکتبر، به فرودگاه ملک عبدالله شهر جیزان در جنوب عربستان سعودی، در نزدیکی مرز یمن، دست‌کم ۱۰ نفر زخمی شدند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، در نخستین حمله‌ی پهپادی به فرودگاه شهر جیزان، ۶ تبعه عربستان سعودی، ۳ شهروند بنگلادشی و یک شهروند سودان، زخمی شدند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حمله دوم پهپادی به این فرودگاه خسارت مالی یا صدمه‌ جانی به بار نیامده است. 

بر اساس اعلام رسانه‌های سعودی به نقل از سخنگوی ائتلاف، شیشه‌های برخی از ساختمان‌های فرودگاه شهر جیزان در جریان این حمله پهپادی شکسته است. 

تلویزیون سعودی نیز اعلام کرد: فرودگاه ملک عبدالله در شهر جیزان در شرایط عادی قرار دارد و برنامه‌ی پروازهای و رفت و آمد در این فرودگاه برقرار است. 

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است. اما پیش از این، شورشیان حوثی در یمن، مسئولیت حملاتی مشابه را برعهده گرفته‌اند.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی، از سال ۲۰۱۵ در یمن مداخله کرد و از نیروهای رئیس‌جمهوری برکنار شده‌، عبد ربه منصور هادی حمایت کرده و با شورشیان حوثی که از حمایت نظامی جمهوری اسلامی ایران برخوردارند، مقابله کرد. 

عربستان سعودی، بارها هدف حملات موشکی و پهپادی از سوی یمن قرار گرفته است. در هفته‌های اخیر، چندین حمله به فرودگاه‌های عربستان سعودی به شورشیان حوثی در یمن نسبت داده شده است. 

فرودگاه ابها در جنوب عربستان سعودی، بارها هدف حملات پهپادی قرار گرفته است. در حمله ماه فوریه به این فرودگاه، یک هواپیمای مسافربری آتش گرفت اما این حادثه تلفات جانی در پی نداشت. 

دولت جو بایدن، در روز پنجم فوریه، اعلام کرد در واکنش به بحران انسانی در یمن و تسریع در امدادرسانی نهادهای بشردوستانه، نام حوثی‌ها را از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا خارج می‌کند. 

در عین حال، دولت جو بایدن بارها و به ویژه پس از حمله پهپادی ماه فوریه به خاک عربستان سعودی، به حوثی‌ها در هشدار داده بود که خارج ساختن نام جنبش انصارالله یمن از فهرست تروریستی این کشور به منزله چشم‌پوشی نسبت به اقدامات آنان نخواهد بود.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *