سلیمه رحمان، پزشک افغانستانی مهاجر در پاکستان جایزه نانسن را بدست آوردRF1159126

: منتشر شده در

دکتر سلیمه رحمان، پزشک افغانستانی متخصص زنان و زایمان، جایزه آسیایی نانسن را از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بدست آورد. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد این جایزه را به خاطر تلاش‌های دکتر سلیمه رحمان برای ارتقای آموزش دختران و کمک به مقابله با بیماری کووید-۱۹ در پاکستان به وی اعطا کرد. 

تبلیغ بازرگانی

در حالی که گروه طالبان با منع تحصیل دختران در افغانستان بانوان را در این کشور سرکوب می‌کنند، دکتر سلیمه رحمان، پزشک افغانستانی ۲۹ ساله مهاجر در پاکستان جایزه آسیایی نانسن را از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بدست آورد.

دکتر سلیمه رحمان که پزشک متخصص زنان و زایمان است، جایزه آسیایی نانسن را روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر/هفتم مهر به خاطر تلاش‌‌های خود برای ارتقای آموزش دختران مهاجر افغانستانی و کمک به مقابله با بیماری کووید-۱۹ در پاکستان از آن خود کرد.  

این پزشک جوان افغانستانی با انتشار توییتی از بدست آوردن جایزه آسیایی نانسن ابراز خرسندی کرد و گفت: «خوشحالم که توانستم الگویی برای بسیاری از دختران جوان باشم. امیدوارم در آینده داستان موفقیت بانوان دیگری نیز مانند داستان من منتشر شود».

سلیمه رحمان می‌گوید هنوز به یاد دارد که در روزهای آغازین چگونه مهاجران افغانستانی در پاکستان تصمیم پدرش برای فرستادن او به مدرسه را مورد انتقاد قرار می‌دادند. با این وجود، این انتقادات نه تنها مانع تحصیل وی نشد بلکه او را واداشت تا به دختران جوان مهاجر «جسارت رویا پردازی» بیاموزد. Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *