مسئولان امنیت ملی آمریکا و اسرائیل دربارۀ تهدیدهای ایران گفتگو و تبادل اطلاعات می‌کنندpjimage

: منتشر شده در

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، امروز سه شنبه پنجم اکتبر با همتای اسرائیلی خود، ایال هولاتا، در کاخ سفید ملاقات و دربارۀ چگونگی مقابله با برنامۀ اتمی ایران گفتگو می‌کند. این سومین نشست مسئولان امور امنیت ملی دو کشور دربارۀ ایران است. به گفتۀ هولاتا هدف از ملاقات امروز دست یابی به یک ارزیابی اساسی دربارۀ پیشروی برنامۀ اتمی ایران و تبادل اطلاعات در این باره است.

تبلیغ بازرگانی

به گفتۀ یک مقام آمریکایی، به همین مناسبت مسئولان امنیت ملی دو کشور ریاست یک شورای مشورتی راهبردی را برعهده می‌گیرند که در ماه مارس گذشته تشکیل شد و هدف از آن بررسی مسئلۀ ایران و دیگر مسائل امنیتی منطقه اعلام شده است.

نشست امروز میان جیک سالیوان و ایال هولاتا، که در آن مسئولان نظامی، امنیتی و دیپلماتیک دو کشور حضور دارند، ادامۀ نشست رئیس جمهوری آمریکا، جو بایدن، و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در ماه اوت گذشته در کاخ سفید است.

یک مقام کاخ سفید دیروز در گفتگو با خبرنگاران گفت که از نظر آمریکا حل دیپلماتیک مسئلۀ اتمی ایران همچنان بهترین راه‌حل است و به همین خاطر از زمان روی کار آمدن جو بایدن، دولت آمریکا هیچیک از تحریم‌های خود را علیه جمهوری اسلامی ایران لغو نکرده و هیچ پولی نیز به رهبران جمهوری اسلامی ایران نداده و این را هم صریحاً اعلام کرده است.

همین منبع سپس افزوده است که در صورت شکست راه‌حل دیپلماتیک مسئلۀ اتمی ایران، آمریکا آماده است راه‌های دیگری را برای رفع تهدیدهای ایران در نظر بگیرد. مقام کاخ سفید در ادامه تصریح کرده است که دولت آمریکا مرتباً با دولت نفتالی بنت دربارۀ تهدیدهای ایران اعم از برنامه‌های اتمی و موشکی این کشور، رفتارهای بی ثبات‌کننده اش در منطقه و  همچنین حمایت آن از تروریسم گفتگو کرده است.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *