هشدار جنرال امریکایی:‌ چین پلان دارد از قدرت نظامی امریکا و روسیه پیشی کند


یک جنرال امریکایی هشدار داده است که چین فقط به زمان نیاز دارد تا جایگاه برتر نظامی ایالات متحده را بگیرد و از واشنگتن و متحدانش خواست تا تلاش‌های‌شان را در مقابله با بیجینگ سرعت ببخشند.

جنرال جان هایتن،‌ معاون لوی درستیز امریکا، گفته است که ظهور سریع اردوی چین “شگفت انگیز” است.

آقای هایتن روز پنجشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار صدای امریکا گفت: “سرعت حرکت آنها [نظامیان چینی] و مسیری که آنان در پیش دارند، اگر کاری برای تغییر آن انجام ندهیم، از روسیه و ایالات متحده پیشی خواهند گرفت” وی افزود که “ما باید کاری انجام بدهیم.”

هشدار این جنرال نظامی ایالات متحده که قرار است ماه آینده باز نشسته شود، یک روز پس از آن بیان شد که نظامیان ارشد ایالات متحده به طور علنی تایید کردند که چین در ماه جولای سال روان میلادی،‌ یک میزایل‌ مافوق سرعت صوت خود را آمازش کرد، میزایلی که سرعت آن پنج برابر سرعت صوت است.

جنرال مارک میلی، لوی درستیز قوای مشترک ایالات متحده، روز چهار شنبه به تلویزیون بلومبورگ گفت که آزمایش این میزایل توسط چین “بسیار نگران کننده” است. اما در مورد توانایی این میزایل مافوق سرعت صوت ساخت چین، جزییات ارایه نکرد.

جنرال هایتن نیز در مورد آزمایش میزایل مافوق صوت ساخت چین جزییات ارایه نکرد و گفت معلومات در مورد‌ آن سری است. اما این جنرال امریکایی اعتراف کرد که چین با آزمایش این سلاح،‌ پیامی فرستاده است.

جنرال هایتن گفت:‌” تمام سلاح‌های مافوق صوت که آنان می‌سازند، همه سلاح‌های هسته‌ای که می‌سازند، برای نفوس خودشان نیست. این [تسلحیات] برای ایالات متحده امریکا است و ما باید چنین فرض کنیم. ما باید برای آن پلانگذاری کنیم.”

هاتین گفت که در حال حاضر میزایل‌های مافوق صوت ایالات متحده پیشرفته تر از چین است و امریکا در پنج سال گذشته نه آزمایش این میزایل‌ها را انجام داده است.

یکی از آزمایش‌های میزایل‌های مافوق سرعت صوت امریکا به تاریخ ۱۹ مارچ ۲۰۲۰

یکی از آزمایش‌های میزایل‌های مافوق سرعت صوت امریکا به تاریخ ۱۹ مارچ ۲۰۲۰

اما آقای هایتن هشدار داد که وضعیت کنونی ممکن در آینده تغییر کند. این جنرال نظامی امریکا همچنین تاکید کرد که ایالات متحده نیاز دارد تا توانایی‌های خود را در برابر سلاح‌های مافوق صوت روسیه و چین، تقویت بیشتر کند.

به گفته‌ای این نظامی ارشد ایالات متحده، ساخت سلاح‌های مافوق صوت برای دفاع از خود در برابر این نوع سلاح مهمترین چیز نیست، بلکه ساخت “حسگری” یا sensor که قادر به دیدن سلاح‌های مافوق صوت باشد، مهمترین چیز است.

آقای هاتین گفت که ایالات متحده در حال حاضر چنین حسگری را که بتواند میزایل‌های مافوق صوت را بیبیند، در اختیار ندارد و برای رسیدن به چنین هدف، نیاز دارد تا با متحدین خود در زمین و فضا کار کند و قادر شود تا میزایل‌ها مافوق صورت را پیگیری کند.

اما این نظامی ارشد ایالات متحده افزود که دسترسی به چنین توانایی نظامی، نیاز به زمان دارد و هشدار داد کاغذ پرانی پنتاگون شاید روند رسیدن به چنین را به کندی مواجه کند.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *