وزرای امور خارجۀ اسرائیل، آمریکا و امارات دربارۀ ایران گفتگو می‌کنند000 9DB7VW e1624812049621

: منتشر شده در

همزمان با اعلام آمادگی ایران برای ازسرگیری مذاکرات وین به منظور احیای برجام، وزیر امور خارجۀ اسرائیل، یائیر لاپید برای انجام یک سفر سه روزه عازم واشنگتن شد. در این سفر لاپید با مقامات دولت بایدن، از جمله معاون رئیس جمهوری آمریکا، کاملا هریس، رهبران جامعۀ یهودی آمریکا و نیز وزیر امور خارجۀ امارات متحد عربی، شیخ عبدالله بن زاید، گفتگو خواهد کرد.

تبلیغ بازرگانی

قرار است امروز سه شنبه دوازدهم اکتبر یائیر لاپید پس از ملاقات با کاملا هریس، در یک نشست سه‌جانبه با حضور همتایان آمریکایی و اماراتی خود، آنتونی بلینکن و شیخ عبدالله بن زاید، شرکت کند. در این نشست وزرای امور خارجۀ سه کشور دربارۀ دستاوردهای توافقات ابراهیم، فرصت‌های جدید همکاری، مذاکرات وین برای احیای برجام و مسئلۀ ثبات و امنیت در منطقه با یکدیگر گفتگو  می‌کنند.

پیش از این ملاقات‌ها یائیر لاپید با مشاور امور امنیتی رئیس جمهوری آمریکا، جیک سالیوان، و سپس با رئیس مجلس نمایندگان این کشور، نانسی پلوسی، و رهبران دو حزب جمهوریخواه و دموکرات کنگرۀ آمریکا ملاقات می‌کند.

همزمان با این سفر، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل بار دیگر جامعۀ جهانی را به اتخاذ تدابیر لازم در قبال نقض برجام و دیگر تعهدات بین‌المللی از سوی ایران فراخواند و  خواستار طرح مسئله در شورای امنیت سازمان ملل شد.  Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *